FANDOM


Dommiłosierdzia

Pora posiłku w Domu Miłosierdzia

Dom Miłosierdzia to potężny, znajdujący się na terenie Starych Doków budynek, który swego czasu pełnił w GEO-9 funkcję głównej siedziby międzyplanetarnej korporacji Gendo, posiadającej najnowocześniejsze stocznie na wielu planetach. Po awarii terraformerów i ponownym zamarznięciu zatoki, korporacja – nie mając czego dłużej szukać w GEO-9 – zniknęła z Ash, przenosząc wycofany kapitał na bardziej obiecujące planety. Opuszczony budynek, niegdyś pełen biur, sal konferencyjnych, apartamentów wysoko postawionych urzędników korporacji, sal rekreacyjnych i pracowni projektowych, został zaadaptowany za zgodą rządu miasta na przytułek dla bezdomnych. Władze wyposażyły także budynek w niewielki generator, zdolny - z ledwością - ogrzać wnętrze gmachu do temperatury około 18 stopni Celsjusza .

Żywność dostarczana jest w niedużych ilościach (jak na potrzeby schroniska) przez władze miasta, mające nadzieję poprawić w ten sposób swój wizerunek w oczach społeczeństwa. Sporo żywności pochodzi jednak z przemytu, dostarczana do Domu Miłosierdzia przez gang Kaptowników, do którego należy co drugi pracownik przytułku.

Wewnątrz zreorganizowanego budynku znajdują się nieco ponad dwa tysiące miejsc noclegowych okupowanych przez bezdomnych, uważanych przez pozostałych towarzyszy niedoli za szczęściarzy z tytułu załatwienia sobie miejsca w Domu. Codziennie schronisko jest w stanie zapewnić jeden ciepły posiłek prawie siedmiu tysiącom osób, ale gwarancję dostania jedzenia mają tylko osoby mieszkające w Domu Miłosierdzia – pozostali muszą zjawić się wystarczająco wcześnie przy kuchni polowej przed przytułkiem, by móc załatwić sobie miskę gorącej strawy (a mając na uwadze ilość potrzebujących nie jest to wcale łatwe).

Plotki i tajemniceEdytuj

  • Wielu bezdomnych nie korzysta z pomocy oferowanej w Domu Miłosierdzia, twierdząc że w dużej części żywności dostarczanej przez rząd GEO-9 znajdują się ekperymentalne substance chemiczne których działanie jest testowane na najbiedniejszych.
  • Popularna wśród stałych mieszkańców Domu plotka mówi, że gdzieś w schronisku znajdują się ukryte, w pełni wyposażone pomieszczenia biurowe i laboratoryjne. Korporacja Gendo miałaby je pozostawić na wypadek polepszenia się sytuacji na Ash i swojego ewentualnego powrotu na tutejszy rynek.
  • Dom Miłosierdzia jest kwaterą główną gangu Kaptowników, ktorych członkowie stanowią ponad połowę etetowych mieszkańców schroniska. Główny zarządca Domu z ramienia rządu, Vernon Tooms, jest w rzeczywistości faktycznym przywódcą Kaptowników - ściganym przez służby porządkowe człowiekiem znanym władzom pod pseudonimem Blindeye.
  • W schronisku ukryte jest niewielkie studio nagraniowe, zaś na dachu znajduje się zamaskowany nadajnik. To stąd Kaptownicy nadają nieregularne audycje pod szyldem nielegalnego kanału radiowego Station Rebelation.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.