FANDOM


Właścicielem Domu Mody van Dries, a zarazem słynnym projektantem jest Calvin van Dries. Nie da się ukryć, że jest on jedną z bardziej ekscentrycznych osobowości GEO-9. Nic w tym jednak dziwnego skoro powszechnie uważa się go za prawdziwego artystę świata mody. Jeszcze do niedawna projektowaniem zajmował się wraz z bratem bliźniakiem - Victorem van Dries, ten jednak w nieszczęśliwych okolicznościach zginął dwa lata temu.

Calvin van Dries

Calvin

Calvin van Dries

Znany projektant słynie z odziewania się w dziwaczne kostiumy i przybierania nie raz jeszcze dziwniejszych fryzur. Uwielbia światło flashy i doskonale czuje się zwracając na siebie uwagę. Znany jest także z obracania się w towarzystwie za równo pięknych kobiet jak i mężczyzn.

van Dries jest prawdopodobnie jedną z najsłynniejszych marek na Ash, a także jedną z droższych. Elita GEO-9 uwielbia prezentować się w najnowszych kreacjach projektanta, których pokaz stanowi stały punkt programu GEO Fashion Week. Od początku istnienia Domu, bracia van Dries ograniczali pokazy swoich kreacji do wybiegu Parade Parade, twierdząc że tylko on jest godny ich twórczości, oraz podbijając tym samym elitarność swojej marki.

Victor van Dries i kontrowersje wokół jego śmierci

Victor

Victor van Dries

Victor van Dries był bratem bliźniakiem Calvina. Razem zarządzali firmą, jednak dwa lata temu Victor został zastrzelony przez najsłynniejszą wówczas modelkę Domu Mody van Dries - Klaudię Hall. Sprawa wzbudza wiele kontrowersji, ponieważ brat Victora - Calvin - zakazał jakichkolwiek sekcji zwłok swojego brata, oraz wstrzymał się od jakichkolwiek kroków prawnych przeciwko sprawczyni zbrodni. Ograniczył się jedynie do zadbania by modelka nie miała już czego szukać wśród projektantów mody z których żaden nie jest skłonny przyjąć modelki odtrąconej przez samego van Driesa.

Sama Klaudia Hall ma do powiedzenia o całym zajściu bardzo wiele i początkowo pytana przez reporterów wyzywała obydwu braci od najgorszych szumowin, zarzucając Victorowi molestowanie i próby gwałtu, które ostatecznie miały doprowadzić do jego śmierci wynikłej z samoobrony modelki.

Obszar i zasięg działania

Główny budynek Domu Mody van Dries znajduje się w Małym Bariz, choć oczywiście sieć sklepów z ubraniami tej marki rozciąga się na całe GEO-9. Na odzież od projektanta stać głównie elitę miasta. W jego kreacjach najczęściej widzi się mieszkańców Małego Bariz, oraz GEO City.

Parę sklepów z ubraniami sygnowanymi nazwiskiem van Dries znajduje się także na planecie Bariz.

Anegdotki

O ubraniach van Dries krąży wiele opowiastek i anegdotek. Oczywiście większość z nich nie należy brać poważnie, jednakże świadczą o istnieniu swego rodzaju kultu ubrań tej marki.

  • Podobno do willi Calvina van Driesa włamał się kiedyś oddział mafii Szarego Wilka. Przerażony projektant nie wiedział czym zasłużył na tak okropny los, ale okazało się że sam Kagi Kara potrzebuje by ten zaprojektował mu w trybie pilnym garnitur na ważne spotkanie u szczytu władzy.

Plotki

  • Oczywiście najwięcej plotek dotyczy zastrzelonego Victora van Driesa. Jedną z bardziej popularnych jest, że Victor był w rzeczywistości klonem Calvina, którego ten miał powołać do istnienia by podwoić swoje możliwości projektorskie. Tezę tę ma potwierdzać fakt, że po śmierci Victora Calvin zabronił dokonywać sekcji jego ciała. Niedoskonałością klona, zwolennicy tej teorii, przyjęli też tłumaczyć seksualne zapędy projektanta.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.