Jeden z samochodów gangu

Czarni Jeźdźcy to jeden z najlepiej zorganizowanych i uzbrojonych gangów GEO-9. Ich początki związane są ze środowiskiem nielegalnych ulicznych wyścigów, nie dziwi więc fakt że wymogiem stawianym każdemu nowemu członkowi gangu jest mistrzowskie opanowanie umiejętności prowadzenia samochodów. Wszyscy członkowie gangu poruszają się w mocno podrasowanych, czarnych samochodach sportowych serwisowanych w słynnej Norze Auggie'go. Specjalizują się w napadach na konwoje dostawcze, zdarza się jednak że biorą udział w akcjach o innym charakterze.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Seiji Takara, jeden z prekursorów streetracingu w GEO-9, zebrał wokół siebie grupkę podobnych mu - ambitnych, chcących łatwego zarobku i do tego bezwzględnych - miłośników wyścigów ulicznych, założył gang Nocnych Jeźdźców. Gang napadał na konwoje, jednocześnie nadal uczestnicząc w życiu środowiska rajdowców z którego się wywodził. Wszystko szło dobrze, do czasu kiedy Nocni Jeźdźcy dokonali brawurowego przechwycenia rządowego konwoju, chronionego przez Ulicznych Oficerów G-9. W wyniku strzelaniny śmierć poniosła prawie połowa członków gangu, ale zginęło również pięciu ochraniających konwój funkcjonariuszy. Najgorszą zbrodnią jaka można popełnić w GEO-9 jest zabicie Ulicznego Funkcjonariusza, zaś zabicie pięciu z nich to samobójstwo. Nocni Jeźdźcy przekonali się o tym miesiąc później, kiedy próbowali zalizać rany, uzupełniając skład gangu o nowych ludzi podczas dużej imprezy streetracerów.

Takara był pewien że z powodu braku świadków nikt nie powiąże jego gangu z napadem i śmiercią funkcjonariuszy, ale okrutnie się pomylił – na teren imprezy wpadło ponad dwudziestu uzbrojonych policjantów należących do U.O.G-9, dokonując rzezi na uczestnikach. Funkcjonariusze nie pytali kto należy do Nocnych Jeźdźców a kto nie – rozdzielali kule po równo każdemu w zasięgu ich wzroku. Z masakry, podczas której śmierć poniosło 76 osób, uratowało się tylko trzech Nocnych Jeźdźców, wśród których znajdował się ciężko ranny Takara. Po tym tragicznym wydarzeniu Seiji wraz ze swoim gangiem zniknął na długi czas, zaszywając się podobno gdzieś na terenie Starych Doków. Również środowisko streetracerów potrzebowało kilku długich miesięcy na otrząśnięcie się z szoku po tej masakrze.

Oficjalne logo gangu Czarnych Jeźdźców

Takara pojawił się ponownie w półświatku GEO-9 trzy lata później, prowadząc za sobą pod szyldem gangu Czarnych Jeźdźców, trzydziestu młodych, żądnych wrażeń i pieniędzy kierowców. Takara - nauczony doświadczeniem by nie dawać się zbyt mocno we znaki władzom - nie zamierzał popełnić drugi raz tego samego błędu, starannie przygotowując akcje gangu uprzednio przeprowadzając rozpoznanie celu. W wyniku kilkunastu udanych, brawurowych akcji gang zyskał pokaźną ilość pieniędzy i Seiji postanowił spożytkować je, kupując na terenie GeoSands posiadłość, która od tamtego czasu służy za kwaterę główną gangu oraz dom ich przywódcy. Jeźdźcy chcieli również ponownie wejść w środowisko ulicznych rajdowców, ale z powodu przeszłych wydarzeń, których jedyną przyczyną był Takara i jego gang, spotkali się z niechęcią i odrzuceniem. Dopiero niedawno Jeźdźcom udało się powrócić do łask społeczności streetracerów, a to za sprawą Davida Mills’a – czarnego jeźdźca, którego umiejętności za kierownicą wprawiły w osłupienie nawet najbardziej doświadczonych ulicznych rajdowców.

Od swojego powrotu pod nową banderą, gang Czarnych Jeźdźców rozrósł się do ponad 150 członków, z których znakomita większość rekrutowała się spośród młodych ulicznych rajdowców. Grupa Seijiego znacznie się wzbogaciła i zyskała pewną renomę, a to spowodowało zwrócenie się w stronę Jeźdźców oczu tuz Syndykatu.

Obecnie[edytuj | edytuj kod]

W oczach Syndykatu gang Czarnych Jeźdźców jest jedynym cywilizowanym gangiem, działającym na terenie GEO-9. A to sprawia także, że jest dla mafii jedynym gangiem z którym warto robić interesy.

Jakiś czas temu Syndykat przedstawił Seijiemu ofertę której ten nie mógł odrzucić. Od tamtego czasu Czarni Jeźdźcy wykonują dla organizacji różne zlecenia, w zamian za kilka korzyści: niewielki procent od zysków ze zleceń, ochronę ze strony mafii w razie poważniejszych kłopotów, a także nieograniczony dostęp do knajp i przybytków przeznaczonych tylko dla członków tej potężnej organizacji przestępczej. Ponad połowa zleceń wykonywanych dla Syndykatu, to zlecane przez będącą własnością mafii firmę kurierską Speedex, proste zadania polegające na dostarczaniu przesyłek w wyznaczone miejsca.

Gang Takary nadal przeprowadza akcje na własny rachunek, niezależnie od wiedzy Syndykatu. Pomimo ostrożności swojego przywódcy, gang zaliczył niedawno swoją pierwszą poważną wpadkę – Seiji miał niedokładne informacje co do natury napadanego transportu. W napadniętym konwoju, zamiast produktów luksusowych dla Centrum Handlowego Goldmine, znajdowała się dostawa broni dla gangu Patriotów, ochraniana przez członków tego gangu. Seiji zorientował się w sytuacji zbyt późno, ale nie mając innego wyjścia kazał doprowadzić akcję do końca. Wynikiem gwałtownej strzelaniny była strata jednego pojazdu i trzech gangsterów po stronie Czarnych Jeźdźców oraz stracony konwój i czternastu poległych żołnierzy po stronie Patriotów. Od czasu tego zajścia dwa gangi są ze sobą w stanie wojny. Na razie doszło jedynie do kilku niewielkich strzelanin, ale Takara nie ma złudzeń i czeka na pierwsze poważne posunięcie konkurencyjnego gangu.

Obszar działania[edytuj | edytuj kod]

Czarni Jeźdźcy działają głównie na terenie GeoCity oraz Smoczego Ogona, ale w razie potrzeby zapuszczają się do pozostałych dwóch dzielnic miasta. Najczęstszymi powodami pojawienia się członków gangu w Piecu lub Slumporcie są: odbywający się akurat wyścig, którego trasa przebiega przez te dzielnice, zlecenie Speedex’u lub napad na konwój.

Jedynym stałym miejscem gangu jest posiadłość na terenie GeoSands. Jako dziupli, do których gang sprowadza przechwycone transporty, Jeźdźcy używają – na mocy porozumienia z mafią – placówek i melin należących do Syndykatu. Owe mafijne placówki często służą członkom gangu także za garaże dla ich podrasowanych pojazdów.

Członkowie[edytuj | edytuj kod]

Seiji Takara – niekwestionowany przywódca gangu. Od czasu pogromu Nocnych Jeźdźców, ciało Seijiego składa się w dużej mierze z cyberwszczepów.

David Mills – cieszący się wielka estymą środowiska streetracerów członek Czarnych Jeźdźców. Jego pozycja w gangu uległa znacznej poprawie, odkąd jego umiejętności pozwoliły powrócić Jeźdźcom na arenę nielegalnych ulicznych wyścigów samochodowych.

D-Coy – Prawa ręka Takary. To do niego należy troszczenie się o poprawne kontakty z Syndykatem. Jest to wszystkim na rękę, bowiem D-Coy’owi taki układ pozwala zaspokoić ambicje, kontakty gangu w mafii uważają go za okaz wyjątkowo czarującego dżentelmena, zaś sam Seiji nie ma powodu aby nie ufać swojemu najbliższemu protegowanemu. D-coy naprawdę nazywa się Daniel Cory i jest dwudziestokilkoletnim chłopakiem, chwalącym się rzekomym pokrewieństwem z rodem Whitehall. Owo pokrewieństwo rzeczywiście istnieje, jednak wygląda ono tak, że D-Coy jest bękartem Cedrica Whitehalla, który jest kuzynem lidera rodu - Angusa. Jego ojciec - zatwardziały kawaler - oczywiście nie przyznaje się do posiadania jakiegokolwiek potomstwa. D-Coy wie o tym i nie ma żadnych złudzeń co do ojcowskiej miłości (a raczej jej braku), lubi jednak podkreślać swoją szlacheckość, czego widocznym wyrazem są jego nienaganne maniery oraz wysoka kultura.

Plotki[edytuj | edytuj kod]

  • W środowisku streetracerow popularna jest plotka, jakoby to nie Takara był przywódca gangu. Według pogłosek formalny przywódca Jeźdźców jest manipulowany przez swojego najblizszego współpracownika - D-Coy'a.
  • Od niektórych członków gangu można usłyszeć pogłoskę, że dostęp do najnowocześniejszego uzbrojenia zapewnia Jeźdźcom, wysoko postawiony w strukturach organizacyjnych zakładów Hetzera, przyjaciel Takary.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.