FANDOM


Cuma
Cuma
to nazwa góry wyrastającej z dna praoceanu Faithfull, której wierzchołek jest jedynym znanym skrawkiem lądu wystającym ponad powierzchnię. Początkowo pełniła ona rolę stacji przeładunkowej posiadającej port dla jednostek latających i pływających, oraz zaopatrzonej w potężne magazyny, z których dokonywano dystrybucji importowanych towarów do pływających miast. Wraz z rozwojem gospodarki Cuma zyskała funkcję portu, do którego przywożono towary na eksport i przeładowywano je na statki kursujące na orbitę, do oczekujących frachtowców. Niecałe trzy wieki temu sytuacja Cumy raz jeszcze uległa odmianie, kiedy ówczesny Pierwszy Prorok dostąpił wizji zesłanej przez Amaru, w której bóg nakazał mu ustanowić na Cumie siedzibę dla najważniejszego spośród swoich sług – czyli dla Pierwszego Proroka właśnie. Amaru nakazał również ustanowić odbywające się raz na dekadę święto Tygodnia Zjednoczenia, podczas którego wszystkie pływające miasta mają zbierać się wokół Cumy celem konsolidacji rozproszonej społeczności.

Od tamtego czasu Cuma przeszła ogromna transformację, stając się z początkowego zlepku portów i magazynów potężnym i nowoczesnym kompleksem portowo-magazynowym, wyposażonym w budynki mieszkalne, tarasy widokowe, luksusowy obszar mieszkalno-ceremonialny Pierwszego Proroka, placówki dyplomatyczne dla ambasadorów innych planet, państwowe motele dla odwiedzających planetę wiernych spoza układu i wiele innych udogodnień.

Cuma jest miejscem przez które przechodzi 100% importu i eksportu, w jakim ma udział planeta i to tutaj przybywają przybysze spoza Faithfull.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.