FANDOM


VRJunkie

Ofiara CortexCrackers

Cortex jest jedną z niewielu darmowych rozrywek dostępnych przemarzniętych i spracowanych obywateli GEO-9. Po zakończonej pracy, czy nawet zamiast niej, ludzie podłączają swoją świadomość do wirtualnej rzeczywistości nie zdając sobie sprawy z zagrożeń jakie tam na nich czekają.

CortexCrackers to nazwa pod jaką działa grupa wirtualnych terrorystów, którzy stoją za serią włamań do płatnych serwerów Cortex. W ostatnim miesiącu wstrząsnęli całym miastem dokonując serii morderstw za pośrednictwem wirtualnej sieci.

Media oszalały, a całe miasto ogarnął strach. Wszyscy czekają na kolejne morderstwa lub żądania terrorystów. Równolegle rozpoczął się wyścig: Uliczni Oficerowie starają się ustalić tożsamość sprawców, korporacje zapobiec panice i dalszej utracie pieniędzy, natomiast Syndykat uruchomił wszystkie środki aby zagarnąć morderczą technologię dla własnych celów.

Do tej pory nie wiadomo kim są CortexCrackers, w jaki sposób działają i jakie są ich motywy.

PlotkiEdytuj

  • Co bardziej spanikowani mieszkańcy miasta sądzą, że CortexCrackers jest jedynie nazwą nadaną nieistniejącej grupie w celu uspokojenia opinii publicznej i zapewnienia że za wszystkim tym stoją ludzie. W istocie zaś, jak podejrzewają, w grę wchodzi forma mocy nieczystych - być może nawet sama Lij, Trucicielka, która zdołała wniknąć w Cortex.
  • Niektórzy przedstawiciele służb porządkowych i władz uważają, iż CortexCrackers działa na zlecenie Kościoła Dnia Ostatniego i jego charyzmatycznego przywódcy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.