FANDOM


Cortex

Cortex

To cud, że mimo ciężkich warunków, wszystkie miasta Ash są wciąż połączone planetarną siecią. Cortex wykorzystywał w przeszłości setki satelitów telekomunikacyjnych, jednak z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych powrócono do starszego systemu nadajników radiowych oraz transmisji podziemnej, przez sploty światłowodów. Wykorzystując technologie opracowane przez specjalistów Infinity uzyskano sprawność porównywalną z wydajnością sieci wojskowych – Cortex okazał się lepszy od swojego barijskiego konkurenta, U-Hp.
Złośliwi twierdzą, że była to zemsta właściciela Cortex na rodach Bariz za to, iż konstrukcję sieci tej planety zlecono zewnętrznej firmie, a nie Infinity. Centrum sieci znajduje się w jednej z Metropolii - w Węźle, który obsługuje ok. 4/5 całego ruchu w sieci. Infrastrukturę Cortexu obsługuje ponad sto tysięcy przeszkolonych pracowników starannie dobranych przez korporację.

Plotki:Edytuj

  • Pracownicy korporacji Infinity mają regularnie przeczesywać zasoby sieci Cortex. Zbierają ponoć olbrzymie ilości danych, naruszając prywatność i życie osobiste zwykłych ludzi.
  • Węzła broni ponoć doborowy oddział wojska, wspierany przez piętnastu cyborgów. Korporacja oczywiście wszystkiemu zaprzecza.

PrzypisyEdytuj

autor: Andrzej "Enc" Stój, "Nemezis"


Kanoniczny
Kanoniczny

Artykuł ma zawierać tylko treści pochodzące z oficjalnego podręcznika. Prosimy o uwzględnienie tego podczas edycji.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.