FANDOM


Hummel
Średni bombowiec przestrzenny zaprojektowany przez słynnego konstruktora Edwarda Bailey`a na zlecenie Sheffield Areonautic Inc - pierwszej korporacji stoczniowej z główną siedzibą na statkach Armady.

Sheffield Areonautic Inc wystartowała z projektem Hummel w konkursie sił bezpieczeństwa Armady na tani, masowo produkowany w ruchomych stoczniach Armady bombowiec uderzeniowy, operujący wyłącznie w próżni.

Warunki konkursu, precyzujące brak konieczności zdolności do operowania bombowca w atmosferze oraz konieczność przystosowania konstrukcji do masowej produkcji, w specyficznych warunkach ruchomych stoczni okrętowych Armady, spowodowały postawienie przez Bailey`a na modułową konstrukcję Hummela w oparciu o prostą ramę bazową. Dzięki swej prostocie Hummel jest łatwy w modyfikacji dzięki czemu powstało wiele różnych wersji bombowca.

Bailey posunął się dalej niż wymagania konkursu i zaprojektował bombowiec z możliwością montowania paneli poszycia produkowanych z niemal każdego materiału lub wręcz przystosowania paneli poszycia złomowanych statków. Modułowa konstrukcja i spora tolerancja dla różnych typów poszycia powoduje, że łatwo modyfikuje się opancerzenie bombowca, dodając grubsze opancerzenie kosztem prędkości lub obniżając wagę paneli w celu zwiększenia zwrotności.

Hummel posiada dwa silniki jonowe zasilane z pojedynczego reaktora fuzyjnego. Przy standardowym opancerzeniu statek osiąga przeciętne dla tej klasy parametry przyspieszenia i prędkości maksymalnej.

Modułowa konstrukcja statku powoduje łatwość naprawy nawet w najbardziej trudnych warunkach.

Trzy uniwersalne węzły uzbrojenia pozwalają na podpięcie dużej gamy środków bojowych - od zasobników z minami, przez różnego typu bomby, torpedy, kierowane pociski rakietowe po broń energetyczną.

O popularności Hummela zdecydowała jego niska cena, podatność na modyfikacje oraz możliwość dokonywania napraw w niemal każdym, nawet najbardziej ubogim porcie.

Mimo braku zdolności do lotów w atmosferze Hummel pozostaje podstawowym bombowcem obrony wielu mniej zamożnych systemów gwiezdnych, jest też masowo wykorzystywany przez najemników kompanii stacjonujących w Armadzie.

Ma opinię solidnego i niezawodnego bombowca, pozbawionego wielu współczesnych nowinek elektronicznych wspierających pracę pilota, ale z drugiej strony niezwykle odpornego na uszkodzenia, zdolnego operować bez rozbudowanej bazy logistycznej.

Bombowiec jest nadal produkowany w jednym ze statków-stoczni Sheffield Areonautic Inc oraz na licencji w kilku koloniach Sektora Issa i Eclipse .

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.