FANDOM


Jenkins

Jenkins

Na samym skraju Starych Doków, w zgruchociałej, acz czyszczonej regularnie z lodu i śniegu barce znajduje się wyrwa w burcie. Widoczna jest ze sporej odległości, dzięki widniejącemu nad wejściem szyldowi z migającym napisem "Bob & Jenkins".

Wnętrze barki wypełnione jest przeróżnym złomem, często rzadkimi elementami maszynerii i innymi mechanizmami. Sklep służy także jako punkt naprawczy wszelkiego rodzaju urządzeń, zawdzięczając swoich klientów m.in. brakowi jakichkolwiek pytań co do kupowanego lub przywracanego do ładu sprzętu.

Sklep prowadzony jest przez Boba i Jenkinsa, którzy większość swojego sprzętu i złomu zbierają z dalszych części Starych Doków, z opuszczonych w pośpiechu fabryk, porzuconych maszyn oraz statków. Prowadzą także skup niepotrzebnych już mechanizmów. Za dostarczane przedmioty lub usługi chętnie zamiast waluty przyjmują wszelkiego rodzaju dobra - od innego sprzętu, po środki niezbędne do życia i jedzenie.

Bob i JenkinsEdytuj

Bob

Bob

Bob i Jenkins to dwaj mutanci będący właścicielami sklepu. Prawdopodobnie przybyli tu z Labiryntu, wpadłwszy na pomysł jak dobrze wykorzystać swoje wykształcenie oraz nowo nabytą zwiększoną odporność na zimno.

Pracą przy sprzęcie zajmuje się glównie Jenkins, który jest w stanie złożyć nie jeden mechanizm w zaskakująco szybkim tempie. Boba mutacja obdarzyła niestety niezdarnym zgrubiałym ciałem co uniemożliwia mu pracę przy drobnych elementach. Zajmuje się za to znoszeniem nowego złomu i oczyszczaniem barki w której znajduje się sklep.

Obaj sprzedawcy są życzliwi dla swoich klientów i za godziwą zapłatę lub wymianę chętnie obsługują każdego nie pytając ani o motywy ani o nazwisko.

Stosunek do sklepuEdytuj

Dwaj rupieciarze rzadko są niepokojeni lub szkalowani. Nikomu gotowemu zapuszczać się do Starych Doków i wchodzić do sklepu ze złomem nie przeszkadza, że sprzęt odbiera od dwóch mutantów. Większość z ludzi którym mogłoby to przeszkadzać albo w życiu by tu nie dotarła, albo zwyczajnie nie wie o istnieniu sklepu. Ten zaś posiada klientellę z wszelkich, często sobie wrogich, ugrupowań. Ze względu na swój unikalny charakter Bob & Jenkins jest traktowany jak ziemia neutralna i pozostaje bezpieczny od wszelkich konfliktów.

PlotkiEdytuj

  • Od jakiegoś czasu Bob lubi wspominać o wspaniałym znalezisku jakiego dokonał w najbardziej wysuniętej w stronę Zamarzniętej Zatoki części Starych Doków. Nie chce jednak zdradzić co to takiego, a jedynie marudzi że za każdym razem nie daje rady skuć stojącego mu na drodze, szybko nawarstwiającego się lodu.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.