FANDOM


Drodzy Współtwórcy

Ponieważ aktualnie mam zajęcia związane z rodziną, które niespodziewanie i całkowicie zdezorganizowały moje plany nie będę w stanie napisać artykułu szkieletowego do Armady/Floty itp. Aby Was nie blokować proponuję dwie opcje:

1. Każdy opisuje jeden statek (kilka statków) tworzących daną frakcję w Armadzie - sobie chciałby zastrzec opis statku od którego zaczęła się Armada - ale oczywiście jeśli ktoś chce go opisać teraz, ustąpię pola jako ten który jest niedysponowany. Potem postaramy się skleić całość.

Założenia do tej opcji:

Armada jest rządzona przez rodzaj rady kapitanów/ inny parlament - składający się z przedstawicieli wszystkich większych frakcji w Armadzie. Sposób obierania przedstawicieli jest autonomiczną kwestią każdej frakcji. Coś na zasadzie państwa federacyjnego z parlamentem ogólnofederalnym - patrz Niemcy, Szwajcaria czy USA.

Frakcje zwykle posiadają co najmniej jeden statek w Armadzie i/lub są związane zawodowo/pochodzeniem itp - np uchodźcy z Xi-Zen, posiadają kopię własnego narodu planetarnego w mikroskali, przedstawicielem w radzie jest prezydent wybierany w demokratycznych wyborach, albo Ursa Incorporated - kompania najemnicza, posiada kilka statków, przedstawicielem w radzie kapitanów - jest aktualny dowódca, zwykle wybierany w drodze konkursu (umiejętności dowódcze), Fafhard United - uciekinierzy, będący pracownikami korporacji, zajmują się handlem, przedstawiciel we radzie kapiatnów to dyrektor wykonawczy - wybierany przez walne zgromadzenie akcjonariuszy w głosowaniu udziałami. To takie luźne przykłady - jest też miejsce dla sekt religijnych i ich przywódcą itp.

Wojskowy rząd federalny egzekwuje prawa Armady, głównie dotyczące bezpieczeństwa publicznego, zewnętrznego i pewnych ogólnie uznanych zasad - np ludobójstwa etc. Poza tym poszczególne frakcje mają autonomię co do stosowania prawa i obyczajów wewnątrz. Władza federalna jest utrzymywana z podatkó i neutralna.

2. Odraczamy projekt o tydzień lub dwa - chwilowo ruszamy z krótkim projktem, z którego mogę być wyłączony.

Osobiście optuję za opcją numer jeden. Napiszcie co sądzicie. Przepraszam za zamieszanie,

Gulthank 20:33, sie 16, 2011 (UTC)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.