FANDOM


B-hive
W trzewiach flagowego statku Armady, George’a Wolfa, znajduje się niewielka spelunka której szyld identyfikuje ją jako Hive. Jednak wszyscy nazywają ją B-Hive, jako że znajduje się na pokładzie B statku – tuż nad maszynowniami i pokładem technicznym, co powoduje że panuje w niej nieustanny hałas objawiający się irytującym buczeniem i dudnieniem. Właścicielem knajpki jest człowiek nazywający się Muddy Waters, jednak na pewno nie jest to jego prawdziwe miano. Muddy, podobnie jak wielu innych przedsiębiorców, płaci za możliwość prowadzenia swojego interesu i dzierżawę pomieszczeń – o ile jednak inni sprzedawcy za nic nie zgodziliby się na ulokowanie biznesu w trzewiach statku, o tyle Muddy’emu ta lokacja odpowiada jak żadna inna.

UsługiEdytuj

Pomimo że do B-Hive niełatwo się dostać a sama knajpa nie prezentuje się zbyt okazale, prawie przez cały czas jest tutaj komplet klientów a trafienie na wolny stolik graniczy z cudem. Dzieje się tak dlatego że to nie trunki, obsługa czy nawet klimat miejsca są dla odwiedzających najważniejsze – najważniejsze jest to że można tutaj kupić informacje. Muddy, samemu będąc zagadką, jest najlepiej poinformowaną osobą w całej Armadzie. Nawet służby wywiadowcze floty nie wiedzą o wszystkim co dzieje się na statkach i w strukturach Armady tak dokładnie jak Waters. Faktem jest że z jego usług kilkakrotnie korzystała nawet Rada Armady.

Właściciel B-Hive posiada informatorów na każdym statku, w każdej formacji i stronnictwie, a także na wielu planetach rozsianych po galaktyce. I choć wielu chciałoby wiedzieć kim naprawdę jest Waters, zaś Rada Armady próbowała nawet swego czasu wybadać Muddy’ego, nikt nie zbliżył się nazbyt do prawdy. A prawda jest taka, że Waters przed zainstalowaniem się w strukturach Armady pracował jako szpieg dla rządów kilku planet, oraz dla kilku potężnych korporacji. Z powodu konfliktu w jaki popadł z Black Forest Corporation postanowił zakończyć karierę i zniknąć, ukrywając się pod zmienionym nazwiskiem w miejscu gdzie ciężko jest znaleźć kogokolwiek.

Plotki i tajemniceEdytuj

  • Jedną z najpopularniejszych plotek są nieustanne dociekania kim naprawdę jest Muddy Waters. Teorii są dziesiątki - jedne całkiem logicznie posklejane, inne niedorzeczne i nie trzymające się kupy. Można więc usłyszeć wersje o kultyście, byłym piracie, żołnierzu armii Cor jak i o psychopatycznym mordercy czy byłym handlarzu niebezpiecznymi bestiami, takimi jak Rozszarpywacze czy Gulthanki.
  • Muddy posiada na zapleczu tajne przejście, dzięki któremu może niepostrzeżenie wymknąć się do tuneli technicznych, prowadzących na większość pokładów statku.
  • Nikt nie zdaje sobie sprawy że Waters to również bardzo doświadczony psion. Niestety jest on uzależniony od psiaktywnej substancji występującej jedynie na lodowej planecie Nayra.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.