FANDOM


Rth

Autostrada 32 w czasach swojej świetności

Autostrada 32 to potężna, dziś nieużywana ze względu na brak środków do jej utrzymania, wstęga przecinająca wszystkie dzielnice GEO-9. Zbudowano ją jako alternatywę dla przeciążonej ilością pasażerów kolei miejskiej, i dobrze pełniła swoją funkcję do czasu recesji.

Autostrada to kilkunastopasmowa pętla, zbudowana na potężnych filarach sięgających nierzadko powyżej okolicznych budynków. Część z tych filarów pełni także funkcję budynków mieszkalnych, a w czasach swojej świetności to w nich mieściły się stacje paliw i „przydrożne” bary i restauracje. Niestety ta gałąź przemysłu, kwitnącego dzięki istnieniu autostrady, bezpowrotnie przepadła, a dawne pomieszczenia lokali i stacji świecą dziś lodowatą pustką.

Autostrada zyskała swoją nazwę nie dlatego że jest trzydziestą drugą autostradą w GEO-9, ale dlatego że posiada 32 rozjazdy prowadzące w dół, do trzewi miasta. Trzydziestka dwójka to jedyna autostrada jaką kiedykolwiek posiadało miasto. Jest kojarzona głównie z Ogonem, jako że najwięcej zjazdów na poziom gruntu znajduje sie w tej części miasta.

PlotkiEdytuj

  • Podobno streetracerzy pragnący nieco większej dawki adrenaliny niż zazwyczaj, zapuszczają się na autostradę przełamując blokady. Nie raz i nie dwa przechodnie byli świadkami spadających z nieba samochodów pechowców, których umiejętności prowadzenia nie wystarczyły aby przeżyć wyścig.
  • Powiadają że na powierzchni autostrady żyją jakieś nomadyczne grupy, schodzące do miasta tylko nocami w poszukiwaniu żywności. Są tacy którzy mówią też o porwaniach dokonywanych przez tych ludzi.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.