FANDOM


Ash Hills
PATM

PATM

Korki Ash Hills

Wieczorne korki w Ash Hills

Ash Hills

Położona na północy GeoCity, popularna dzielnica mieszkalna oraz centrum edukacyjne GEO-9.

HistoriaEdytuj

Ash Hills pierwotnie zostało zaprojektowane jako miejsce odpoczynku dla elit miasta. Niewielkie, porozdzielane od siebie pasami zieleni, domy kosztowały fortunę. Projekt jednak okazał się falstartem i drogie posiadłości nie cieszyły się tak dużym, jak pierwotnie przypuszczano, zainteresowaniem. Przyczyn doszukiwano się w rosnącym konkurencyjnym osiedlu, już wtedy nazywanym Małym Bariz.

Aby uratować pieniądze, developerzy postanowili zmienić odbiorcę budynków i zabudowali wolne, zielone tereny apartamentowcami. Budynki z założenia miały oferować wysoki standard, przy akceptowalnych cenach. Oferta miała celować w pracowników korporacji średniego i niższego szczebla oraz, w przypadku loftów i większych apartamentów, lepiej zarabiających managerów oraz ludzi z zarządów firm. Pod budynkami powstała sieć garaży, natomiast na dachach prywatne lądowiska. Z racji pierwotnie przewidzianej na utrzymanie małej ilości domów instalacji grzewczej, niewystarczającej do ogrzania setek apartamentowców, zrezygnowano z bezpośredniego połączenia z centralą terraformera G2 i zainstalowano elektryczne ogrzewanie. Pierwotnie budząca sporo kontrowersji decyzja, z czasem okazała się błogosławieństwem.

Ash Hills obecnieEdytuj

Dzięki niezależnemu od wadliwych terraformerów systemowi ogrzewania, Ash Hills nie zmieniło się znacznie od czasów katastrofy. Cały czas jest nazywane sypialnią GeoCity, popularnym miejscem odpoczynku i najbardziej zakorkowaną częścią miasta. Jak na standardy miasta, jest to dzielnica bardzo bezpieczna, jednak mieszkańcy GeoCity wolą nie zbaczać z głównych tras - zwłaszcza po zmroku.

KomunikacjaEdytuj

Transport to prawdziwa udręka dla mieszkańców Ash Hills. System dróg nie został odpowiednio zaplanowany i nie jest w stanie zagwarantować drożności przy takiej ilości pojazdów. Praktycznie każdy mieszkaniec, głównie ze względu na słabo rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej oraz własną wygodę, posiada swój prywatny środek transportu. Znajdująca się na północy stacja kolejki miejskiej tylko powiększa chaos i tłok na ulicach Ash Hills.

AkademiaEdytuj

Niewatpliwą chlubą dzielnicy jest piękny budynek Pierwszej Akademii Technologii i Medycyny GEO-9 (PATM). Jest to najlepszy kompleks edukacyjny w całym mieście, regularnie zajmujący wysokie miejsca w rankingach ogólnoplanetarnych, czy nawet pojawiający się na listach najlepszych szkół wyższych systemu (należy pamiętać że konkurencją są niezwykle poważane i elitarne szkoły z Bariz). Szkoła specjalizuje się w naukach biotechnologicznych oraz klasycznej inżynierii. Wydziały inżynierii genetycznej sponsorowane przez Infinity, GreenSeed i Geomedica przyciagają wielu uzdolnionych studentów, liczących na podjęcie pracy w jednej z firm po ukończniu edukacji.

PlotkiEdytuj

  • W dzielnicy ukrywa się zorganizowana grupa nielegalnych streetracerów. U.O.GEO-9 nie podejmują działań, pomimo rosnącej liczby potrąceń.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.