FANDOM


Układ Eclipse

Populacja: około 50 milionów
Ash

Ash

Ash była niegdyś niegościnnym światem, skutym wieczną zmarzliną, smaganym wichrem i śniegiem. Setki lat pracy inżynierów terraformingu pozwoliły ogrzać planetę i przemienić ją tak, by mogli zamieszkać na niej ludzie. Populacja Ash, początkowo licząca kilka tysięcy dusz, w ciągu pokolenia zwiększyła się stukrotnie. Wielkie korporacje, zachęcone bogactwami naturalnymi planety, zaczęły budować zakłady przemysłowe i wydobywcze, sprowadziły też na planetę znamienite osobistości: naukowców, inżynierów i celebrytów. Z czasem planeta zasłynęła z produkowanych w tutejszych fabrykach maszyn, pojazdów oraz implantów cybertechnicznych. To tu znajdowała się główna siedziba Infinity, potężnej korporacji genetechnicznej, posiadającej wpływy w dziesiątkach układów gwiezdnych.

Niecałe sto lat temu zdarzyła się katastrofa. Maszyny terraformujące, które wciąż pracowały nad poprawą warunków naturalnych Ash, z niewiadomych przyczyn odmówiły posłuszeństwa. Początkowo sądzono, że to pomniejsza usterka, gdy jednak awarii ulegały kolejne machiny, mieszkańcy Ash zrozumieli, iż problem jest o wiele poważniejszy. Naukowcy starali się naprawić terraformery, jednak ich działania spełzły na niczym. Technologia stanowiąca podstawę konstrukcji maszyn dawno popadła w zapomnienie, a koszt sprowadzenia nowych przerastał możliwości rządu Ash. Jedynie korporacje dysponowały środkami, dzięki którym można było opanować sytuację. Rady nadzorcze i zarządy wielkich firm zdecydowały jednak, że o wiele bardziej opłaca się przenieść produkcję, niż inwestować gigantyczne sumy w maszyny, które również mogły ulec awarii. Atak Hordy i początek inwazji na Cor przepełnił czarę – większość wielkich korporacji wycofało się z wszelkich inwestycji na Ash. Planeta umiera. Uszkodzone terraformery co prawda opóźniają nieuniknione, jednak nie są w stanie powstrzymać spadku temperatury. Za dwie, trzy dekady będzie tu zbyt zimno, by ludzie mogli żyć w otwartych miastach. Większość skupisk ludności została już opuszczona. Na Ash żyje nie więcej, niż pięćdziesiąt milionów osób – to mniej, niż jedna dziesiąta populacji sprzed stulecia. Po uszkodzeniu terraformerów większość korporacji zlikwidowała swoje placówki. Dziś liczą się tu tylko trzy siły: Infinity, Syndykat, potężna organizacja kryminalna, która w ostatniej dekadzie rozpadła się na wiele zwalczających się frakcji, i rząd. [1].

Najważniejsze miejscaEdytuj

  • GEO-9 - trzecie co do wielkości miasto na Ash.
  • Victoria - największa metropolia Ash.
  • Węzeł - najmniejsza z metropolii Ash.

PrzypisyEdytuj

  1. Andrzej 'Enc' Stój "Nemezis", s. 11-12
Szkic
Potrzebne wsparcie!

Potrzebujemy twojej pomocy przy edycji tego artykułu. Rozwiń treść i opisy, dodaj linki, wgraj ilustracje. Do dzieła! Nemeziswiki liczy na twoją pomoc!

Kanoniczny
Kanoniczny

Artykuł ma zawierać tylko treści pochodzące z oficjalnego podręcznika. Prosimy o uwzględnienie tego podczas edycji.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.