FANDOM


Space station by jett0-d3du2ke

Frachtowce dokują przy stacji przeładunkowej.

Korporacja górnicza operująca w 5 systemach gwiezdnych. Siedzibą korporacji jest kolonia przemysłowa na czwartej planecie gwiazdy Aquarius Prime.

Przedmiotem zainteresowania AMC jest górnictwo i przetwórstwo rudy metali. Są jednym z największych producentów półproduktów i wyrobów hutnicznych w sektorze Eclipse. Choć firma działa jedynie lokalnie, wchodzi w skład działającego w całym sektorze holdingu Universal Exports.

Cicha wojnaEdytuj

Siedem lat temu AMC została wykupiona przez Universal Exports. Mniej więcej po roku od przejęcia AMC zaczęła nieoficjalnie wprowadzać nową politykę dotyczącą współpracy z niezależnymi kontrahentami, przede wszystkim Klanami górniczymi. Korporacja dąży do przejęcia przedsiębiorstw, jeśli jest to niemożliwe AMC stara się wyeliminować firmę, doprowadzając ją do bankructwa a nawet sięgając po bardziej drastyczne i nielegalne środki. Spółka już wcześniej była owiana czarną legendą z powodu wojny domowej podczas przejmowania układu Aquarius Prime, jednak w późniejszym okresie współpracowała z wieloma niezależnymi firmami, zachęcając drobnych i średnich przedsiębiorców do inwestowania i zakładania firm w układach wykupionych przez AMC, oferując tanie linie kredytowe i ulgi dla firm z korzyścią dla obu podmiotów. Było to szczególnie cenne w początkowym okresie rozwoju kolonizacji i działalności wydobywczej w niezagospodarowanych systemach, jakie przejęła Aquarius Minig Corporation w Sektorze Eclipse. Aktualnie AMC wdraża doktrynę całkowitej eliminacji niezależnych firm działających w układach kontrolowanych przez firmę. Założenia zarządu korporacji dotyczące szybkości przejmowania firm i eliminacji opornych okazały się nieadekwatne, z powodu nieuwzględnienia wysokiego morale i ścisłego współdziałania Klanów górniczych, które stawiły AMC silny opór. Właściwie poza systemem Aquarius Prime spółce nie udało się całkowicie wyeliminować niezależnych podmiotów, zaś nawet w mateczniku korporacji siły rebelianckie działają w podziemiu. Wobec konsolidacji opozycji skierowanej przeciwko AMC, korporacja podjęła bardziej radykalne działania, jednak do dnia dzisiejszego nie przyniosły one spodziewanych rezultatów. Oficjalnie konflikt ma podłoże czysto biznesowe, jednak już dawno przestał ograniczać się wyłącznie do działań ekonomicznych. Liczne akty przemocy, sabotażu, piractwa a nawet terroryzmu, popełniane przez obie strony powodują dalszą eskalację konfliktu zwanego nieoficjalnie Cichą Wojną. Obecnie żadnej ze stron nie udało się uzyskać zdecydowanej przewagi. AMC jest ufortyfikowana w swoich koloniach, jej transporty posiadają silną ochronę, jednak bark jej środków do kontrolowania w pełni układów należących formalnie do korporacji. Z drugiej strony opozycja to cały konglomerat różnych podmiotów, o często sprzecznych interesach - łączy ich wspólny wróg jakim jest AMC. Gdyby udało się zjednoczyć rebeliantów ich siły byłby więcej niż wystarczające do uzyskania zwycięstwa nad AMC, oczywistym jest jednak, że takie zjednoczenie jest w obecnej sytuacji niemożliwe. AMC niszczy swoich przeciwników ekonomicznie wprowadzając embargo na rudę wydobywaną przez Klany, uniemożliwia tym samym prowadzenie normalnych interesów. Niszczy statki niezależnych przewoźników, którzy łamią zakaz, wprowadza nierealne cła i opłaty portowe, aby odstraszyć kupców od latania do swoich systemów.

Członkowie Edytuj

  • Peter Spigot - szef ochrony i bezpieczeństwa wewnętrznego. Formalnie zatrudniony jako dyrektor departamentu, posiada daleko szersze kompetencje. Za plecami nazywany "psem łańcuchowym" prezesa AMC, jest człowiekiem do zadań specjalnych. Osobiście prowadzi słynne audyty, które dla wielu zakończyły się nie tylko utratą pracy ale i zejściem z tego padołu. W jego kompetencjach leży wykrywanie wszelkich prób szpiegostwa przemysłowego, naruszeń bezpieczeństwa korporacji oraz, mniej oficjalnie, tuszowanie większych wpadek AMC.
  • Michael Clayton - podwładny Petera Spigotta. Pracownik departamentu organizacyjno - prawnego. Faktycznie człowiek zajmujący się zapobieganiem i tuszowaniem afer z udziałem AMC, a także ograniczaniem negatywnych efektów ewentualnych przecieków do opinii publicznej. Z wykształcenia prawnik, były prokurator. Zajmuje się organizacją i zarządzaniem (a raczej dowodzeniem) grupą ds. kontaktów z mediami. Podlega jedynie Peterowi Spigottowi i prezesowi AMC. Przed kilkoma laty podczas Czarnego Czwartku - zamieszek po wyłączeniu terraformerów w Victorii - rodzina Claytona została w niewyjaśnionych okolicznościach zabita, on sam zaś ciężko ranny, został cudem uratowany przez najemników Lance Security Inc

Plotki Edytuj

Szkic
Potrzebne wsparcie!

Potrzebujemy twojej pomocy przy edycji tego artykułu. Rozwiń treść i opisy, dodaj linki, wgraj ilustracje. Do dzieła! Nemeziswiki liczy na twoją pomoc!

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.