FANDOM


GoldenTerrace

Wejście do multiplexu 7Towers

7Towers to potężny kompleks kinowo-Cortexowy znajdujący się na terenie Golden Terrace. Właścicielem kompleksu pierwotnie była korporacja Pexxon, ale niedługo po recesji został on odkupiony przez Infinity. 7Towers to obecnie jedyne tego typu miejsce w GEO-9, jeśli nie liczyć kilku niewielkich studyjnych kin offowych, nie dających oglądającym możliwości korzystania z technologii Cortexowych.

W dwupiętrowym, rozległym kompleksie znajduje się 20 sal kinowych, wyposażonych we wtyczki pozwalające posiadaczom sprzęgu na korzystanie z technologii ICS. Kolejne 20 pomieszczeń to przeznaczone jedynie dla posiadaczy sprzęgu, pozbawione ekranu, wyciszone sale zawierające ponad setkę miejsc siedzących zaopatrzonych we wtyczki, dzięki którym odwiedzający może doświadczyć wrażeń oferowanych przez system CCS. Oprócz powyższych sal, multipleks zawiera prawie trzysta jednoosobowych kabin, przeznaczonych dla osób chcących skorzystać z najnowszej technologii kręcenia i oglądania filmów, jaką jest FPCC.

TechnologieEdytuj

ICS (Improved Cinematic System) – to system pozwalający widzowi na podłączenie sprzęgu do ścieżki danych filmu. Pozwala to na zwiększenie realizmu odbioru i na odczuwanie pewnych bodźców poprzez stymulację neuralną. Oznacza to po prostu tyle, że widz jest w stanie czuć zapachy jakie odczuwają bohaterowie filmów, doznawać zimna lub ciepła w zależności od klimatu jaki panuje w danej scenie, słyszeć dźwięki tła o wiele wyraźniej itp.

CCS (Cortex Cinematic System) – ten system opiera się wyłącznie na połączeniu sprzęgu z siecią Cortex. W zasadzie pozwala na odczuwanie tych samych bodźców co system ICS, jednak największą różnicą jest to że nie wymaga on patrzenia na ekran, bowiem obraz jest generowany bezpośrednio do sprzęgu, z którego zostaje przeniesiony na siatkówkę oka - wymaga to jednak założenia specjalnych gogli, pozwalających na eliminację standardowych zakłóceń które występują podczas projekcji obrazu na siatkówkę. Wiele osób ma wątpliwości co do bezpieczeństwa tego systemu (oraz systemu FPCC), jako że pełny efekt jaki on daje, osiągnąć można jedynie przez ukierunkowanie zmysłów widza na odbiór filmu – co wiąże się z ograniczeniem odczuwania bodźców zewnętrznych. Niewątpliwie największą zaletą tego systemu - z punktu widzenia odbiorcy filmu - jest uczucie uczestniczenia w rozgrywających się wydarzeniach, jako osoba będąca obserwatorem wewnątrz filmu (tzw. Third Person Effect).

FPCC (First Person Cortex Cinema) – najnowsza technologia
Fpcc
odbioru, wymagająca jednak by film był kręcony w tej właśnie technologii. Polega ona na tym samym co technologia CCS, jednak tutaj widz wciela się w rolę głównego bohatera - aczkolwiek nie ma żadnego wpływu na rozgrywające się wydarzenia. Oglądający widzi rozgrywające się wydarzenia oczami głównego bohatera, słyszy to samo co ów słyszy, czuje smaki i zapachy które on czuje, nawet odczuwa pewne bodźce dotykowe – selekcjonowane, by widz nie czuł np. bólu poparzenia, którego może doświadczyć bohater filmu akcji - tak samo jak bohater.

PlotkiEdytuj

  • Podobno CortexCrackers jakiś czas temu włamali się do bazy danych 7Towers i podmienili zakończenie jednego z filmów. Tym filmem miał być horror, na końcu którego bohater ginie w wyjątkowo paskudny sposób. CortexCrackers mieli zmienić zakończenie tak, że widzowie korzystający z technologii FPCC doświadczyli bólu śmierci bohatera. Nie ma na to żadnych dowodów, jako że Infinity będąca właścicielem multipleksu szybko zapewniła sobie brak rozgłosu w tej sprawie. Jedynym śladem są szpitalne rejestry zawierające informacje o kilkunastu przypadkach zapaści i kolejnych kilkudziesięciu ofiarach głębokiego szoku, które zostały dowiezione do 3 Szpitala GEO-9 wprost z budynku 7Towers.
  • Niektórzy twierdzą że Infinity ładuje w wyświetlane w 7Towers filmy, różnego rodzaju przekazy podprogowe. Nikt jednak nie zdecydował się na sprawdzenie tej tezy, w obawie przed gniewem korporacji.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.